Загальне
Євсеєв К.Ю., Олійник В.І.
ТОВ "Царський Подарунок", МП НВП "Темп"
PayAllWays - перший платіжний плагін для LMS Moodle в Україні
Зміст
- Про нас.
- Плагін PayAllWays – єдиний в Україні платіжний плагін для LMS Moodle.
- Плагін PayAllWays – агрегатор платіжних систем
- Два режими роботи плагіну – для юридичних осіб та для фізичних осіб-підприємців.
- Два режими блокування активностей курсу – весь курс цілком або по окремим активностям
- Розповсюдження плагіну є вільним, використання отримувачем коштів є безкоштовним
- Юридичні аспекти практичного застосування
- Перспективи розвитку, поточні обмеження та практичне застосування плагіну
- Ми, команда веб-порталу http://expert.education , Євсеєв Кирилл та Володимир Олійник, а також, наша команда професійних програмістів, є власниками та розробниками плагіну PayAllWays. Ідея створити щось схоже на російський плагін PayAnyWay виникла у вересні 2019р. та у листопаді ми вже мали першу працюючу версію плагіну. Комерційний старт плагіну відбувся в січні 2020 року.
- Плагін PayAllWays – єдиний в Україні платіжний плагін для LMS Moodle. Саме зараз будь-хто може почати приймати гроші за свої навчальні курси саме через LMS Moodle застосовуючи наш плагін PayAllWays без будь-яких додаткових рішень накшталт окремої CMS Wordpress з встановленими платіжними плагінами, через яку продаються курси. Ні, наше рішення дозволяє користувачам сплачувати та отримувати гроші безпосередньо у LMS Moodle. Як було зазначено вище, в якості прототипу був застосований російський плагін PayAnyWay. Чесно кажучи, було незрозуміло, чого в Україні до сих пір немає можливості отримувати платню через таку популярну LMS. Між тим, PayAnyWay не є чимось, що ми хочемо повторити в Україні. Наприклад, PayAnyWay має складну систему реєстрації, що потребує жорсткого надання інформації про юридичну особу. Ми поставили собі за мету створити щось більш гнучке, що може бути застосовано користувачем на льоту без зайвих зусиль та в той же час таке, що буде працювати в межах діючого законодавства. Для створення повноцінної платіжної системи потрібно створити фінансову компанію та отримати купу ліцензій щодо електроного трансферту грошів, включаючи платіжні картки. Таке рішення безумовно має багато плюсів, але ж складнощі для стартапу, яким є PayAllWays також очевидні. Якщо створення фінансової компанії - це п’ять мільонів гривень уставного капіталу, а створення програмної частини платіжної системи це ще десь мільйонів десять гривень та декілька років роботи, плюс ринок з багатьма конкурентами, то плагін PayAllWays - це дуже легке та швидке рішення, спрямоване на використання існуючих платіжних систем.
- Отже, PayAllWays – це агрегатор платіжних систем. Це означає, що для фізичного трансферту грошів ми можемо використовувати будь-яку з існуючих на українському ринку платіжних систем. На данний час це платіжна система Portmone. На черзі Приват24 та EasyPay. Більш того, обидві системи вже додані до плагіну, але ми ще не випустили офіційного оновлення, тому що плагін потребує додаткових тестів. В перспективі ми плануємо додати до плагіну усі платіжні системи, що існують на ринку України.
- Розберемо деякі практичні питання. Поперше, хто може отримувати гроші за допомогою PayAllWays? Відповідь дуже проста – юридичні особи та фізичні особи-підприємці. Якщо фізична особа не є ФОПом, вона також може отримувати кошти за допомогою плагіну, тобто технічних обмежень немає, але будь-який бенефіціар повинен сплачувати податки і у випадку такої фізичної особи, що не є підприємцем, неподання декларації про прибуток є прямим порушенням законодавства. З технічної точки зору, при встановленні плагіну з’являється вибір – встановити плагін як юридична особа чи як фізична особа-підприємець. Різниця в налаштуваннях приводить до того, що для юридичної особи встановлюються єдині реквізити отримувача коштів і LMS Moodle починає виконувати роль онлайн-магазину, де продаються освітні курси. Навпаки, коли плагін встановлюється у режимі ФОПу, то LMS Moodle перетворюється у маркетплейс та будь-який зареєстрований викладач має можливість додати свої власні реквізити отримувача коштів та почати заробляти на своїх курсах. При цьому, власник маркетплейсу, у разі підписання офіційної угоди з нашим контрагентом, може отримати від нас винагороду, що є оговореним відсотком від вартості усіх проданих на його маркетплейсі курсів. Щодо платіжних реквізитів, то в обох випадках плагін збирає стандартні дані, достатні для створення платежу в IBAN форматі. На форумі Українського Мудлу було озвучено питання, чи може зараз плагін в режимі маркетплейсу отримувати кошти на користь юридичних осіб. Ми відповіли Ні, але ж якщо у стандартні платіжні реквізити фізичної особи будуть внесені реквізити юридичної особи, наприклад, у полі ПІБ буде введено назву юридичної особи, а у поле кода РНОКПП буде введений код ЄДРПОУ, то така можливість неявно але з’явиться. Ми плануємо в подальших версіях плагіну виправити цю поведінку на більш явну та прозору для користувачів.
- Щодо режимів блокування курсу, то плагін PayAllWays має дві опції – блокування курсу від заданої точки, та блокування окремих елементів курсу. У першому випадку власник курсу задає точку блокування як стандартну умову блокування, обираючи при цьому PayAllWays у запропонованому списку. Потім вказується ціна і налаштування зберігаються. Як результат, курс стає цілком заблокованим починаючи з вибраної точки. Кожний елемент має посилання на оплату, де платник може обрати будь-яку доступну платіжну систему. Немає значення за яким посиланням в межах заблокованого курсу перейде платник. Як результат успішної оплати, курс буде разблокований повністю. У другому випадку власник курсу має можливість заблокувати будь-яку кількість елементів курсу окремо. Тобто, якщо, наприклад, курс має десять активностей, то може бути заблокована п’ята та сьома, при цьому, ціна може бути вказана різна, а усі інші залишаться відкритими для студентів. При сплаті за п’яту, сьома залишиться заблокованою. Зверніть увагу, що у випадку, коли елемент курсу є контейнером, то при блокуванні контейнера, блокуються усі елементи з яких він складається.
- Головною перевагою PayAllWays є те, що плагін розповсюджується вільно та може бути встановленим будь-ким. Для цього потрібно завантажити плагін з нашого сайту (посилання наприкінці докладу) та встановити його на свою LMS Moodle. Використання плагіну є безкоштовним для отримувача коштів. Тобто, якщо ви вказали вартість курсу, наприклад, 1000 гривень, то ви отримаєте саме 1000 гривень. Усі комісії будуть стягнуті з платника. Виключенням є тільки використання PayAllWays на маркетплейсах, де власник маркетплейсу планує заробляти на курсах, що продаються третіми особами, що є фактичними власниками курсів. У цьому випадку ми повертаємо оговорений відсоток, що віднімається від вартості курсу. Але це закріпляється окремою юридичною угодою та діє в межах одного сайту.
- Головним юридичним аспектом застосування плагіну PayAllWays є обов’язкова згода з нашими правилами використання плагіну. Правила доступні публічно, викладені державною мовою та складаються з п’ятьох пов’язаних документів. Ключовим моментом є те, що за цими правилами ми не є податковими агентами фактичних отримувачів коштів. Тобто, кожний, хто використовує плагін PayAllWays, бере на себе зобов’язання самостійно сплатити усі податки на прибуток від отриманих через плагін коштів.
- До поточних обмежень за виключенням тільки однієї платіжної системи, потрібно віднести поки що відсутність партнерської програми. Ми будемо раді, якщо ви запропонуєте нам варіанти партнерки у вигляді одно або двох рівневої реферальної програми. Ми маємо своє бачення, але ж PayAllWays – це нова історія і ви маєте можливість впливати на наші рішення на етапі їх імплементації у програмний код. Також, існують обмеження по використанню плагіну за межами України, оскільки це потребує перекладу юридичних правил використання англійскою мовою. Ми плануємо це зробити найближчим часом, але якщо хтось хоче допомогти, будемо вдячні. До поточних обмежень слід віднести також модуль статистичних зведених даних. Це дуже дорого у розробці і такий модуль з’явиться у плагіну PayAllWays не раніше ніж плагін пройде точку самоокупності. Тожбо, якщо ви зацікавлені в такому модулі та в подальшому розвитку функціонала, встановлюйте плагін та користуйтеся їм вже зараз! Щодо перспектив розвитку плагіну, то зараз ми бачимо їх у горизонтальній площині, тобто ми зацікавлені в розповсюдженні плагіну. Це головне завдання на цьому етапі. Встановлюйте плагін і приймайте оплату, і згодом ви побачите як він буде розвиватися та який функціонал буде з’являтися у подальших версіях плагіну. Окрім того, зараз ми проходимо офіційний процес реєстрації плагіну в репозиторії Мудл, щоб створити його доступним для завантаження через офіційний модуль пошуку плагинів. Щодо практичного застосування плагіну, то зараз ми досягли взаєморозуміння з Державним Університетом Залізничного Транспорту у Харкові та плануємо презентувати наш плагін таким університетам міста як Каразіна, ХНУРЕ та Політех. Ми будемо дуже вдячні, якщо ви запросите нас до вашого університету для презентації плагіну та практичного впровадження плагіну на LMS Moodle вашого університету. Окрім того, саме зараз плагін вже використовується декількома приватними компаніями, що продають корпоративні курси. Окремо про перспективи треба сказати у розрізі хмарного сервісу Мудл. Ми вже розробили HTML-версію плагіну PayAllWays, що буде інтегруватися до хмарного Мудлу і не буде вимагати встановлення взагалі. Зараз ця версія плагіну знаходиться на тестуванні.
https://expert.education/mod/page/view.php?id=113&forceview=1